Pred upis u novu školsku 2025/2026. godinu, došlo je do poskupljenja smeštaja u studentskim domovima. Prema novoj odluci Studentskog centra, cene ekonomskih soba u svim kategorijama povećane su u proseku za 11% u odnosu na cenovnik iz 2024. godine.
Za samofinansirajuće studente, odnosno one koji plaćaju ekonomsku cenu, smeštaj u studentskim domovima poskupeo je za oko 11% od 1. oktobra.
Tako će na primer dvokrevetna soba prve kategorije ubuduće koštati 15 400 umesto 13 850 dinara, trokrevetna soba iste kategorije 14 400, umesto 12 950, što predstavlja poskupljenje za oko 1 500 dinara u odnosu na prošlu godinu.
Sobe prve kategorije skuplje su od ostalih, a sa novom cenom jednokrevetna soba prve kategorije godišnje je skuplja za skoro 20 000. Najpovoljnija opcija za smeštaj je četvorokrevetna soba četvrte kategorije, koja sada iznosi 10 550 dinara, a njeno poskupljenje na godišnjem nivou je 12 600.
Informacije o novim ekonomskim cenama svih soba mogu se pronaći na sajtu Studentskog centra, ili na oglasnim tablama studentskih domova. Budžetske cene smeštaja ostale su nepromenjene.


Piše: Anđela Nikolić
Izvor: Studentski centar Beograd
Foto: Privatna arhiva


Leave a Reply