Prvo zlato za Srbiju na Paraolimpijskim igrama u Parizu

Parastrelac Dragan Ristić osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara vazdušna puška, R9, klasa SH1 na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

On je u finalu postigao rezultat od 250,2 kruga, što mu je donelo prvo mesto, a srpskom paraolimpijskom timu prvu zlatnu medalju. Ristić se na ovim paraolimpijskim igrama takmičio još i u disciplini 10 metara, ali je u finalu zauzeo peto mesto.

Vlasnik rekorda

Ristić je paraolimpijski rekorder sa rezultatom 252,7 krugova koji je postavio na prethodnim Paraolimpijskim igrama u Tokiju, održanim 2021. godine.

Uspesi naših sportista

Ova zlatna medalja ujedno je četvrta za srpski paraolimpijski tim. Pre Ristića, bronzano odličje osvojile su parastonoteniserke Borislava Perić Ranković i Nada Matić, kao i njihov kolega parastonoteniser Mitar Palikuća. Paraatletičar Nebojša Đurić osvojio je srebrnu medalju koja mu je najpre oduzeta a potom i vraćena, odlukom organizatora.

Piše: Katarina Tomković