TMF vezao sedmu pobedu, DIF napravio spektakl!

U okviru desetog  kola košarkaške SUUB lige,23. februara, u hali „Radivoje Korać“ ekipa Tehnološko-metalurškog fakulteta savladala je kolege sa Fakulteta bezbednosti rezultatom 61:44 (20:10, 15:09, 17:11, 9:14). Najbolji u redovima Tehnologa bili su Juković sa ostvarenih 16 poena, koji se pokazao u posebno dobrom izdanju u trećoj četvrtini, kao i Milosavljević koji je takođe imao dvocifren učinak od 10 poena. U ekipi Bezbednosti istakao se Božićković sa 11 poena. Tehnolozi su ovom pobedom nastavili niz bez poraza i napravili sjajnu uvertiru za nastavak sezone.

Odmah nakon ove utakmice, na teren Koraća izašle su ekipe Fakulteta političkih nauka i Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja. Prava borba je viđena upravo u ovoj utakmici gde su Difovci uspeli da savladaju Diplomate rezultatom 60:62 (15:13, 17:15, 12:19, 16:15). Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Vukojavljević sa ostvarenih 16 poena, dok se u protivničkoj ekipi istakao posebno raspoložen Marčeta sa ostvarenih 17 poena, od kojih je neverovatnih 15 bilo iz šuta za 3 poena. Najveća borba je viđena u četvrtoj četvrtini gde je do poslednjih minuta igre FPN vodio sa +2 i to zahvaljujući sjajnim trojkama Acevskog, ali je junak utakmice Karanović sa briljantnih 6 poena uspeo da nadomesti gubitak i postavi konačan rezultat poslednjim polaganjem za pobedu Difovaca koja im je donela važne bodove.

Ostale rezultate utakmica možete pogledati na instagram stranici @magazinstudent

Piše: Đorđe Purić