Futsalerkama FSFV-a sedmo zlato

Finale ženske futsal SUUB lige se odigralo u četvrtak, 29. 04. 2021. godine u sportskom centru Rakovica. Utakmicu su igrale futsalerke Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja (FSFV) i Učiteljskog fakulteta. Obe ekipe su imale podjednaku želju da pobede, utakmica je bila napeta i puna borbe, pa je tako i poluvreme završeno rezultatom 0:0.

Tok meča

Drugo poluvreme se nastavlja u egalu, međutim Barbara Izgarević  nakon sjajne akcije iz kornera uspeva u 20. minutu da zatrese mrežu ekipe Učiteljskog fakulteta. Nakon nekoliko dobrih akcija obe ekipe, Daniela Kuhut  prolazi po levoj strani i odličnim šutem sa distance, u 26. minutu utakmice uspeva da nađe rešenje i postigne drugi gol za ekipu FSFV. Da se futsalerke Učiteljskog fakulteta nisu lako predale pokazuje gol Jelene Živković  u  28. minutu. Taj gol nije uzdrmao ekipu FSFV pa su strpljivo privele utakmicu kraju i završile je rezultatom 2:1 u svoju korist. Ovo je sedma godina zaredom kako ženska futsal ekipa FSFV osvaja SUUB ligu, a prva medalja ženskog futsala u istoriji Učiteljskog fakulteta.

Ekipa FSFV

Izjave kapitenki

„Želela bih pre svega da čestitam ekipi Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja na pobedi. Ovo je bila najbolja utakmica koju je moja ekipa odigrala. Pružile smo im otpor tokom cele utakmice i igra je bila ravnopravna do samog kraja. Nadam se da smo ispunile očekivanja, da su gledaoci uživali u ovom finalu isto koliko i mi. Čestitala bih svojoj ekipi na borbi, odličnoj igri i osvajanju medalje. Svaka od nas je dala svoj maksimum i ja sam ponosna na njih. Presrećne smo, energija i sloga koja vlada u ekipi su ono što nas je krasilo kako na terenu, tako i van njega. Čestitam i devojkama koje su prvi put deo našeg tima. Pokazale su da naš fakultet ima devojke koje će i u budućnosti predstavljati fakultet u najboljem svetlu. Hvala svima koji su nas podržavali i bili uz nas.“ – izjavila je Aleksandra Makulović, kapiten ženske futsal ekipe Učiteljskog fakulteta.

Ekipa Učiteljskog fakulteta

„Iako je bio prijavljen manji broj ekipa u odnosu na prethodne godine, sasvim solidno je prošla i ovogodisnja liga. Što se tiče same organizacije, nemamo zamerki, sve je bilo u skladu sa propozicijama i sa propisanim zdrvstvenim merama. Tako da su se i sastanci održavali online, bez ikakvih problema. Utakmice su morale da se odvijaju bez prisustva publike što je svima teško palo, te se nadamo da ce iduće godine sve doći u normalu. Sama finalna utakmica bila je dosta napeta, neizvesna u prvom poluvremenu. Protivnice su se dobro držale i borile su se do samog kraja. Drugo poluvreme je bilo odlučujuće, postigli smo dva sjajna pogotka i dokazali da zaslužujemo prvo mesto. Drago nam je da smo u finalu igrali sa tako dobrom ekipom kao sto je UCF, čestitke njima i ostalim devojkama.“ – izjavila je Ivana Filipović, kapiten ženske futsal ekipe FSFV.

Piše: Bojana Krezović