Dobar dan za srpsku košarku

Srpski košarkaški timovi Crvena Zvezda i Partizan trijumfovali su u jučerašnjim utakmicama evropskih takmičenja.

Crvena Zvezda je savladala grčki Panatinaikos rezultatom 78:73 i tako ostvarila desetu pobedu u Evroligi. Najzaslužniji za pobedu Delija bio je Kevin Panter, koji je proglašen za  najboljeg  igrača meča sa ostvarenih 24 poena.

Zvezda  je nakon prve četvrtine morala da nadomesti rezultatski gubitak od čak 12 poena, u čemu je uspela i došla na poluvreme sa vođstvom 35:32. Drugo poluvreme je bilo nesigurno naročito u trećoj deonici kada su ponovo „jurili“ rezultat od -12. Prelomni trenutak četvrte deonice – Čarls Dženkins sjajnom obranom krade loptu i ubrzo Panter pogađa za 3 i ispred 13 000 zvezdinih navijača odnosi pobedu.

Zvezda je ostala u konkurenciji za TOP8, a sledeće na redu je gostovanje Himkiju.

Partizan se  u dramatičnoj završnici Evrokupa plasirao u četvrfinale. Izabranici Andree Trinkijerija su sa prvog mesta grupe E obezbedili prednost domaćeg terena u daljem toku takmičenja. Najefikasniji u redovima Partizana bio je Kori Volden koji je sa neverovatnih 29 poena, 5 asistencija i 2 skoka srušio ekipu italijanskog Virtusa.

Srpski predstavnik je u jednom trenutku bio u zaostatku od -15. Podigli su nivo meča čvrstom odbranom i sve je rešeno u finišu poslednje deonice rezultatom 82:84 u korist Grobara. U sledećoj utakmici Partizan dočekuje italijanski Trento na domaćem terenu gde bi, uz eventualnu pobedu, kao prvi iz grupe E otišao u dalju fazu takmičenja.

Piše: Purić Đorđe